Skladem

Border kolie pod lupou: Kniha třetí – Chování a problémy s ním spojené

Carol Priceová

Border kolie ve vzorci: vysoká inteligence + složitá mentalita = problémy s chováním   Majitelé mohou narazit na mnoho problémů s chováním – od obsedantních aktivit po n… více informací

Maloobchodní cena: 449 Kč, sleva 20 %, ušetříte 90 Kč

Vaše cena: 359 Kč vč. DPH (359,00 Kč bez DPH)

Anotace a popis

Border kolie ve vzorci: vysoká inteligence + složitá mentalita = problémy s chováním

 

Majitelé mohou narazit na mnoho problémů s chováním – od obsedantních aktivit po nejrůznější úzkosti, fobie nebo neurózy související s vysokooktanovým psím mozkem. Čím to je, že se jednotlivé borderky navzájem tolik liší myšlením a chováním? Je jejich chování ovlivněno domácím prostředím, výchovou v nejranějším věku, způsobem života, majitelem, nebo je naprogramováno v individuálních genech?

Závěrečná kniha trilogie Border kolie pod lupou – která následuje po knihách Povaha a Výchova a výcvik – se zaměřuje na chování border kolií, na to, čím je chování určováno u vašeho konkrétního psa a proč. Carol Priceová, světově uznávaná autorita na toto plemeno, je přesvědčena, že základem všeho, co borderka dělá, je autistický typ psí mentality. Když pochopíte autistické rysy, které má možná i váš pes – od zvýšené smyslové citlivosti a obsedantně kompulzivního chování po sníženou sociální způsobilost a zvýšenou potřebu stejnosti a kontroly –, umožní vám to zastavit potenciální eskalaci problémů nebo možná zabránit jejich vzniku.

Problémy související se strachem, agresivitou a úzkostí, možnosti jejich řešení i to, do jaké míry může být chování psa ovládáno spíše podvědomím než vědomím, to vše tato kniha probírá do velké hloubky. Velká pozornost je věnována i důvodům, proč někteří psi příliš dobře nereagují na výcvik nebo se nedokážou vyrovnat se samotou.

ISBN: 978-80-7428-378-9
Edice: Portréty
Počet stran: 144
Formát: 165 x 235
Vazba: V8a (pevná)
Obrazová část: Barevné fotografie
Datum vydání: 27. 5. 2020

Související tituly