O nás

Nakladatelství Plot je na trhu již více než čtvrtstoletí! Od svého vzniku vydalo několik stovek titulů různých témat a zaměření. V roce 1998 zahájilo svou činnost jakožto malé rodinné nakladatelství a začalo vydávat knihy o přírodě, literaturu pro volný čas a zábavu a především literaturu kynologickou. V průběhu času se postupně ediční řady rozšiřovaly a pro lepší orientaci vzniklo několik tematických okruhů od odborné literatury přes turistiku, mytologii, beletrii a poezii, dětskou literaturu, kuchařky a zdraví. Prim ovšem v Nakladatelství Plot hraje stále kynologická literatura, která se věnuje výchově, výcviku, psím sportům, monografiím jednotlivých plemen a nezapomíná ani na výživu a péči. Nakladatelství spolupracuje s kvalitními autory, jejichž jména mají v oblasti kynologie zvuk a na jejichž rady a zkušenosti se může spolehnout každý chovatel.

Za celou éru svého působení si Nakladatelství Plot našlo své stabilní partnery z různých oborů. Ať se jedná o autory, redaktory, překladatele, grafiky a může se dnes na své spolupracovníky bez výjimek spolehnout. Samozřejmě nesmíme opomenout ani tiskárny, bez nichž se žádný nakladatel neobjede.

V současné době vydáváme okolo 50 titulů ročně. Nejde nám o to chrlit na již tak přesycený knižní trh desítky novinek měsíčně, ale spíš vyprodukovat kvalitní titul, jak po stránce odborné, tak po stránce výrobní. Jsme rádi, když naše knížky dělají životy čtenářů bohatší a zajímavější a na základě zpráv a e-mailů, které nám čtenáři zasílají, se domníváme, že se nám to daří.

Pavel Jeřábek a spolupracovníci