Skladem

Z lovce společníkem

Dawn Antoniak-Mitchellová

Psi loveckých plemen se dají snadno vycvičit k tomu, pro co byli vyšlechtěni, ale se zvládáním běžných situací, ve kterých se mohou ocitnout při každodenním provozu, to už může b&ya… více informací

Maloobchodní cena: 349 Kč, sleva 20 %, ušetříte 70 Kč

Vaše cena: 279 Kč vč. DPH (279,00 Kč bez DPH)

Anotace a popis

Psi loveckých plemen se dají snadno vycvičit k tomu, pro co byli vyšlechtěni, ale se zvládáním běžných situací, ve kterých se mohou ocitnout při každodenním provozu, to už může být těžší, a to i přes jejich společenskou povahu.


Už jste někdy zkusili přimět labradora, aby si sedl a zůstal v blízkosti rybníčku s kachnami?
Čím to, že jsou zlatí retrívři nechvalně známí vyskakováním na lidi (i na jiné psy), se kterými se chtějí pozdravit?
Sežere váš lovecký pes každý zapáchající předmět, který najde, než mu v tom stihnete zabránit?

Dawn Antoniak-Mitchellová nabízí návod na řešení a prevenci problémů, s nimiž se majitele loveckých psů mohou setkat doma i na procházkách.

 

Co se v knize dozvíte a naučíte:
• Jak získat kontrolu nad přehnaně přátelskými vlastnostmi loveckých psů, které mohou působit problémy při setkání s jinými lidmi a psy.
• Jak být pro psa zajímavější než poletující ptáci a jiná lákadla, aby byly vaše procházky a venčení příjemnější pro všechny zúčastněné.
• Jak naučit psa na povel pouštět předměty, aby nesežral něco nebezpečného.
• Jak a za jakých podmínek využít loveckou a aportovací vášeň svého psa jako odměnu při upevňování jiného žádoucího chování.

 

Dawn už skoro čtyřicet let chová a cvičí lovecké psy, takže její postřehy trefně objasňují, že způsob uvažování a pracovní etika loveckých psů je založena na tom, že jsou to „člověčí psi“, a co z toho plyne. Jako rozhodčí při stopařských zkouškách, výcvikář a vystavovatel mohu dosvědčit, že Dawn má pravdu, když říká, že výcvik loveckých psů je „investice, která se vyplatí“. Stejně jako se vyplatí investice do této knihy!
Ed Presnall, známý cvičitel a rozhodčí, autor knihy Component Training for TDX a čtyř dalších knih o stopování

 

Kniha Z lovce společníkem mi umožnila hlubší pochopení mých milovaných retrívrů lépe než cokoli jiného, co jsem přečetla za více než 25 let práce s asistenčními psy. Kniha paní Antoniak-Mitchellové je doslova poklad plný informací pro nás všechny, kteří milujeme lovecké psy. Je zábavná i poučná a v mé knihovně zaujímá přední místo!
Jennifer Arnoldová, autorka knih Through a Dog’s Eyes a In a Dog’s Heart

 

Tuto knihu si určitě někde ulovte, vystopujte a/nebo aportujte. Celá kniha From Birdbrained to Brilliant se zabývá tím, jak důležité je pracovat s přirozenými vlastnostmi loveckých psů a ne proti nim. Jsem nadšená, že jsem našla věcnou a praktickou knihu, která přináší srozumitelná cvičení pro výcvik a management psů vyšlechtěných pro lov.
Inga Fromová, CPDT-KSA, majitelka organizace Positive Gun Dogs of Minnesota

 

PŘEDEVŠÍM, kdo by odolal tomuto názvu? Pracuji se všemi plemeny a každá skupina přináší něco trochu jiného. Dawniny znalosti loveckých psů pro vás budou neocenitelné, protože díky jejímu vysvětlení instinktů těchto psů budete moci zlepšit svůj výcvik a vaši psi budou žít lepší život, jelikož vy budete vědět, jak je lépe chápat a komunikovat s nimi.
Brenda Aloffová, autorka knihy Puppy Problems? No Problem a několika dalších knižních bestsellerů a DVD.

ISBN: 978-80-7428-304-8
Edice: Edukace
Počet stran: 216
Formát: A5
Vazba: V8a (pevná)
Obrazová část: Černobílé fotografie
Datum vydání: 5. 4. 2017

Související tituly