Vinotéka Za Plotem

V naší vinotéce prodáváme vína rodinného vinařství Botur, založeného v roce 1989 Ing. Luďkem Boturem. Zakladatelem vinohradnictví a vinařství byl ale jeho otec Antonín Botur, jenž se věnoval tomuto celoživotnímu koníčku od roku 1949. Postupně vysazoval ve svém vinohradě keře révy vinné, jednak starší odrůdy (Frankovka, Ryzlink vlašský, Müller Thurgau), ale zabýval se také pěstováním novějších moderních odrůd.

Výroba a technologie se postupně rozrůstaly a modernizovaly, důraz je kladen na šetrné zpracování hroznů a vína. Staré dřevěné sudy byly nahrazeny nerezovými tanky s řízeným kvašením a odkalováním moštů. Při barikování se vína ukládají do sudů firmy Mercier. Jsou to ručně zhotovené sudy, vyrobené ze dřeva francouzského dubu nejvyšší kvality, určené ke zrání nejlepších bílých a červených vín. Ta tím získávají čas a potenciál vyzrát do optimální kondice – firmě Botur nejde o rychlost prodeje, víno se nedá uspěchat, cílem je nejlepší kvalita a zralost vína pro co největší spokojenost zákazníka. To dokládá i množství diplomů, které tento rodinný podnik získává na soutěžích. Na láhve však žádné medaile neumisťuje, protože tyto soutěže zvyšují náklady a následně i cenu láhve.

Vinařství Botur se zaměřuje na kvalitní jakostní a přívlastková vína, v jeho nabídce najdete více než 25 odrůd, z toho některé i ve více ročnících. Složení odrůd se obměňuje podle kvality hroznů v daném roce – do láhví jsou stáčena jen vína špičkové kvality. Sezonně prodává vinařství Botur také burčák a Svatomartinská vína. 


Ve Vinotéce za Plotem můžete ochutnat jak lahvová vína, tak velmi kvalitní stáčená vína za příznivou cenu, oboje z vinařství Botur.